Náš tým

Martin Dolejš

Martin Dolejš narozen v roce 1977

2005 – Léčebný Qi-gong pěti prvků – mistr Qin Ming Tang

2007 – Rekvalifikační kurz sportovní a rekondiční masér

2007 – Čínská masáž Tui-Na a uvolňování blokád u Dr. Ying Wu Wanga

2007 – Klasická relaxační masáž

2008 – Kurz Aromaterapie

2008 – Relaxační masáže

2009 – Čínské masérské techniky Tui-Na a základy Tradiční čínské medicíny (Radim Jakeš)

2009 - seminář o použití bylinných směsí WAN v TČM (Radim Jakeš)

2009 - seminář správného dýchání (Radim Jakeš)

2009 – 2013 – Studium pěti dovedností na TČM Institutu (Akupunktura, Fytoterapie. Tui-Na masáže, dietetika dle TČM, Teorie a diagnostika, Qi-gong, Psychologie, moderní medicína; pohled na moderní problémy YIN HUO - složitá onemocnění dneška, léčba Bi syndromů - bolesti kloubů, problematika ekzémů - atopický, dishydrotický atd., léčba vnějšího napadení dle 4 vrstev a 6 druhů akupunkturních drah atd. )

2010 – Škola čínských masáží Tui-Na

2011 - zakládající člen Komora Tradiční čínské medicíny

2011 - účasten 4. Česko-Slevenského Kongresu Tradiční čínské medicíny na téma Stárnutí a anti-aging

2012 - Akupunktura v léčbě dětí - problematika běžných dětských nemocí včetně ADHD, spalniček, 5ti opoždění, příušnic atd. (Jullian Scott - www.eyebright.me.uk/)

2013 – postgraduální seminář omlazovací techniky obličeje dle Tradiční čínské medicíny

2013 – Akupunktura 12 kloubů - jiný pohled na bolesti kloubů - pro jakékoliv bolestivosti velkých kloubů. (přednášel MUDr. Jozef Lucký z TCM Institutu).

2013 – Masážní techniky Tui-Na pro kojence a děti – paní Dr. Junhua Zhang

2013 - gynekologická onemocnění - myomy, amenorhea, krvácení mimo cyklus (MUDr. Dagmar Komárková, MUDr. Michaela Šimková, INSPIRITA Praha)

2013 - gynekologická onemocnění - menopauza, endometrióza, příprava k IVF (MUDr. Dagmar Komárková, MUDr. Michaela Šimková, INSPIRITA Praha)

2013 - seminář psychiatrie - deprese a úzkosti, bipolární poruchy (prim MUDr. Maršálek, MUDr. Dagmar Komárková, MUDr. Michaela Šimková, INSPIRITA Praha)

2013 - postgraduální seminář Hlava a srdce - problematika bolestí hlavy, migrény apod. společně s problematikou onemocnění srdce (TCM Institut - MUDr. Štefánie Ebenová - IKEM, MUDr. Jozef Lucký)

2013 - přednášky o vývoji osobnosti (MUDr. Pavel Špatenka)

2014 - Skalpová akupunktura - problematika pohybového aparátu a to i po mozkových příhodách (TCM Institut - MUDr. Jozef Lucký)

2014 - Problematika kožních onemocnění - opary (herpex simplex, herpex zoster), impetigo (streptokok, stafylokok), seberrhoická dermatitida, bradavice, molluska, kondylomata (TCM Institut - MUDr. Jozef Lucký) 

2015 - Základy Tao technik - Základy Taoismu + pohled na život a na TČM, vnitřní alchymie, cvičení Qi-gong, Nei-gong, Tai-ji, Meditace vnitřního úsměvu, 5zvuků, meditace otevírání, meditace na vnější zdroje energií, Taoistická akupunktura (Mantak Chia - Tao Centrum Praha)

2016 - Gu Zheng a Gui Zheng - Co s nevítanými návštěvníky (chronické únavy, pocity, že jsme někdo jiný, že něco/někdo mluví za nás, systémová kandidóza, lumská borelióza, chlamydie, střevní parazité, atopie, potravinové alergie, roztroušená skleróza, Alzheimer, Parkinsonova choroba a mnoho dalších s podobnými příznaky) - přednášel MUDr. Jozef Lucký z TCM Institutu)

2016 - Shen Qing Zhi Zheng - Psychoterapie a emoční poruchy v TČM - odkrývání jednotlivých traumat do hloubky pomocí psychoterapie dle TČM a akupunktury (přednášel MUDr. Jozef Lucký z TCM Institutu)

2017 a dále - tréninky Qi-gongu u mistra QinFei ve WuShu Centru (4 druhy Qi-gongu: dong-gong: dynamický Qi-gong; jin-gong: statický Qi-gong; měkký Qi-gong: Qi-gong jako meditační technika; tvrdý Qi-gong: jako součást bojového umění)

2017 - You Ying - Problematika štítné žlázy v TČM - tyreopatie – struma, hypertyreóza a hypotyreóza a jejich bylinná léčba a akupunkturní sestavy s těmito onemocněními spojené (přednášel MUDr. Jozef Lucký z TCM Institutu).

2017- 2018  -  Alchymistická akupunktura (přednášející: MUDr. Dagmar Komárková) - cyklus přednášek zabývající se novým přístupem k akupunktuře podle jednotlivých elementů a systému 5ti přehrad společně s řešením psychologických problémů pacientů a vývojem vztahu terapeut pacient. Přednáška obsahuje 5 víkendů (Obecná přednáška + víkend na každý element)

 

a další

 

Je mnoho Cest, kterými v lidském životě musíte projít, než se dostanete na tu správnou a tak tomu bylo i u mne. Začátek mého života byl založen poměrně technicky, ale nakonec se mé Cesty zlomily směrem k péči o své zdraví a později i o zdraví okolních jedinců.

Hned na začátku knihy Su-wen se píše:“Dávní mudrci učili obyčejné lidi, že je potřeba se včas bránit škodlivým vlivům, které způsobují nemoci, že je potřeba zachovávat klidnou a čistou mysl a odstranit z ní všechny rušivé myšlenky, aby životní síla, pravá čchi, mohla nerušeně proudit a duch i esence se uchovávaly uvnitř. Takto potom nemoci neměly proč vzniknout. Mysli těchto lidí byly ztišené, žádostí měli málo, srdce pokojná a bez chtivosti, jejich těla měla dostatek pohybu, ale nebyla přetěžována, čchi měli harmonickou, a mohli proto žít podle svých přání a naplňovat je. Každé jídlo se jim zdálo chutné, všechny šaty se jim zdály krásné, radovali se ze svých zvyků a obyčejů, a vrchnost a obyčejný lid se k sobě nechovali nevraživě. Za ničím se žádostivě neotáčeli, nic nedokázalo poblouznit jejich srdce. Ani moudří ani hloupí, ani schopní, ani méně schopní se nepachtili za věcmi, a všichni žili v souladu s Cestou. Protože plně pochopili a osvojili si pravý život a nedovolili vnitřním ani vnějším rušivým vlivům, aby jim škodily, mohli se dožívat sto roků bez toho, že by jejich pohyby ochably.", tento citát mám stále na paměti ve svém způsobu života a i při léčbě ostatních mých klientů. Tradiční čínská medicína mne okouzlila svým přístupem k lidském zdraví a i já jdu ve šlépějích starých mistrů. Tato medicína je ve svém způsobu nahlížení na člověka poměrně jednoduchá v základech, ale velmi obsáhlá v rámci pochopení všech aspektů léčby a proto i pro mne se stala celoživotní Cestou neustálého vzdělávání v ní.

 

Ať již si vyberete jakoukoliv Cestu ke svému uzdravení, přeji vám všem mnoho zdaru, úspěchů a štěstí.