O nás

Oáza Harmonie, místo v každém v nás, najdete nyní kousek od ulice Radlická a malý kousek od Smíchovského nádraží v místě zvaném TČM Oáza Harmonie, což je známé zdravotní místo v Praze.

Léčebné metody jsou založeny na Tradiční Čínské Medicíně,která je nejznámnějším léčebným systémem vedle dnešních postupů moderní medicíny. Určitě každý z nás jsme se čas od času setkali s otázkami zdraví, nemoci, našeho životního stylu, únavami, různymi bolestmi a zdravotními problémy. Setkali jsme se i s tím, že ne se vším nám dnešní moderní postupy dokáží efektivně pomoci a navrátit nám zdraví a životní elán. Hlavním terapeutem je Martin Dolejš, který je nejen praktikem TČM a praktikem Taoistických metod, ale i od začátku roku 2014 lektorem v Dexter Academy v Praze a nově od května 2017 terapeutem v Centru Altakarana v Ostravě.

Odpovědí je způsob našeho života, věk, stresy, každodenní vystavování hluku, prachu (životního prostředí), kvalita stravování, stres, práce pod tlakem, emoční zátěže a další vlivy, kterými jsme každodenně obklopeni. Proto si naše tělo, mysl a duše zaslouží maximální péči k zajištění dlouhého a spokojeného života. To je ten důvod, proč v dnešní době nachází mnoho terapií takovou oblibu.

Dnešní postupy moderní medicíny léčí převážně následky nemoci a kořen nemoci je většinou potlačován a čeká na to, aby mohl udeřit někde jinde s jinými příznaky a ve větší intenzitě. Postupy Tradiční čínské medicíny řeší přímo příčinu nemoci (její nerovnováhu v lidském těle). Efekt terapie je proto účinnější a její výsledky jsou dlouhotrvající.

Vše na jednom místě

Již lékaři ve Staré Číně si byli vědomi, že každý z nás je jedinečný a proto i postup léčby musí být postaven individuálně. V našem centru proto nabízíme individuální přístup ke každému návštěvníkovi. Každý, kdo přijde řešit svou nerovnáhu zdraví, je nejdříve diagnostikován podle zásad Tradiční Čínské Medicíny a je mu navržen postup a metody léčby.

Při posuzování vhodnosti léčby Tradiční čínskou medicínou zohledňujeme i stav z hlediska konvenční medicíny, kdy se opíráme o dodané lékařské a laboratorní nálezy, které si klienti přináší. Léčbu Tradiční čínskou medicínou nechápeme jako něco nového a mimořádného, ale jako doplněk, jenž má pomoci klientovi k lepšímu zdraví.

Naše léčba se řídí starým čínským citátem:"Dobrý lékař se potýká s nemocemi a je proniknut soucitem a láskou, zůstává věren slibu pomáhat každému trpícímu tvoru v jeho bolestech, aniž by měl na zřeteli vlastní důstojnost, bohatství a stáří nemocného, to, zdali jde o přítele či nepřítele, o syna Nebeské říše či barbara, takže nakonec, ve vzácné vyrovnanosti, považuje všechny nemocné za své nejdražší přátele…" Sung S'-mao (581-682), z knihy Tisíc drahocenných receptů.

Pro zlepšení zdraví našich klientů používáme hlavně pět osvědčených metod Tradiční čínské medicíny - akupunkturu (stimulaci akupunkturních bodů), fytoterapii (bylinnou léčbu), dietetiku, masáže Tuina a energetické cvičení Qi-gong. Dále využíváme i terapii Bachovými esencemi, bylinné koupele, ušní svíce, techniky omlazení obličeje akupunkturou, masáže shiatsu, práce s psychickými a emočními schématy a další vhodné metody pro nastolení lepšího zdraví našich klientů.