Omlazovací techniky akupunkturou

V Číně se odjakživa věnovala velká pozornost kráse a oddálení příznaků stáří, ať už šlo o hustotu vlasů, jejich typickou čerň či brázdy zapsané perem času. Z tohoto důvodu Tradiční čínská medicína rozvinula mnoho metod, které předcházeli znakům stáří a zaručovaly mladistvý vzhled a dlouholetou vitalitu. Toto bylo tajemství východních kunkubín. 

Pokud chtěla konkubína být v přízni císaře a udržet se na císařském dvoře a aspoň párkrát se osobně setkat se svým pánem, musela dlouhou dobu vypadat jako z porcelánu. Proto konkubíny věnovaly hodně času svému vzhledu a využívaly všechny možné tehdejší metody k jejich udržení. Pravdou je, že oproti dnešním ženám, nemusely dělat opravdu nic jiného.To, co dnešnímu tělu chybí a vytváří jeho vzhled opotřebovanější než u dřívějších lidí, je fakt, že nám chybí nedostatečná regenerace a jsme vystaveni přemírou fyzické a duševní aktivitě, špatnému stravování, spěchu, mnoho přemýšlíme a i dnešní ovzduší není co bývalo. Málo trávíme času v přírodě, relaxací a spánek neustále odkládáme a domníváme se, že ho můžeme dohonit o víkendech a dovolených. Toto vše má fatální vliv na náš organismus a tedy i na to, jak vypadáme. Pokud budeme chtít něco tedy udělat se svým vzhledem a zapracovat na snížení viditelnosti postupu času na našem těle, budem muset začít úpravou svého životního stylu.
 
 
Akupunkturou proti vráskám
V Tradiční čínské medicíně se nevyužívá jen akupunktura ke zlepšení vzhledu a navrácení mladistvého vzhledu, ale používá se i různých krémů a masek z přírodních produktů. Již dlouhé věky je znám perlový prášek, který pozitivně působí na pokožku a ne nadarmo je používán jako součást mnoha moderních krémů.Perlový prášek obsahuje mnoho minerálních látek, které zvyšují pružnost pokožky a vrací jí pevnost. Podobně se dále užívá i známý Ženšen (Renshen) či houba Lingzhi nebo nádherný květ chrysantémy.
Krémy a různými maskami se působí na větvičky (symptomy) problému vzniku vrásek, jak by řekl terapeut Tradiční čínské medicíny. Je potřeba však pracovat i na kořeni vzniku daného problému. Hlavními příčinami je výživa pokožky a různé stagnace Qi a blokády, které vznikají např. používanou stálou mimikou, nebo také proad Qi, jestliže nastává tzv. povislost pokožky v obličeji. Dále i výživa pokožky, tedy nedostatečnost Qi a krve. To vše je potřeba vzít při nápravě v potaz. Z tohoto důvodu je zapotřebí se zaměřit na celý stav organismu klienta a terapii "ušít" přímo na něj. Při terapii se proto nepoužvají jen malé jehličky, které přivedou výživu do vrásek, ale i velké jehličky, které napravují celkový stav organismu.
Pan MUDr. Jozef Lucký z TCM Clinic při přednáškách o estetické akupunktuře vysvětluje: "Vráska se "vyšila" desítkami miniaturních jehliček. Navedla se do ní vyrobená energie, zvýší se metabolismus, obnovily firoblasty, které produkují síťovinu, a na ty se vráska začala zespodu tlačit".
 
Omlazovací techniky obličeje
Nejčastěji se pomocí kosmetické akupunktury řeší: vrásky, povadlá pleť a dvojitá brada, kruhy pod očima, váčky pod očima, pigmentové skvrny (chloasmata, melasmata), mastná pleť, citlivá pleť, rosacae (růžovka), seboreická dermatitida, akné, periorální (periorbitální) dermatitida.
Takovouto omlazovací terapii můžete absolvovat i vy. Pokud naleznete na sobě první známky vznikajících vrásek a rozhodnete se je řešit Tradiční čínskou medicínou. Připravte se minimálně na tři sezení (vstupní diagnostiku a první aplikaci + 2 další hodinové terapie skládající se i s aplikací masky a masáže obličeje). Při prvních třech terapiích začnou mizet malé a mírné vrásky. Na zlepšení hlubších a hlubokých vrásek je potřeba terapií více. A ani toto není spásonosné a navěky. Je vhodné terapii opakovat dle vznikajících vrásek. Jemné vrásky se zaženou vždy rychleji než dlouhodobé a hluboké. 
Tato metoda omlazovací techniky obličeje na základě Tradiční čínské medicíny je velmi šetrná a bezpečná. Po ošetření je obvyklé, že je pleť několik hodin mírně zčervenalá. Jedná se o zvýšení cirkulaci krve v obličeji. Ve velmi malých případech se mohou v místě apliakce jehličky objevit drobné modřinky, které brzy zmizí.
Ke zlepšení a zrychlení léčby vrásek je vhodné kombinovat ji i s bylinnou léčbou, která podpoří léčbu zevnitř. Tudíž i při estetické akupunktuře Tradiční čínskou medicínou je vhodné zachovat celostní přístup a nepracovat jen na větvičkách problému celého organismu.
 
Účinky léčby:
  • Eliminuje jemné vrásky a změkčuje hluboké linie

  • Redukuje a minimalizuje hluboké kruhy kolem oteklých očí 

  • Vytahuje dvojitou bradu, povislou, uvolněnou pleť a pokleslá víčka

  • Uvolňuje svalový tonus, napětí

  • Zlepšuje cirkulaci krve, zlepšuje se prokysličení pokožky

  • Zvyšuje produkci kolagenu

  • Pomáhá lymfatickému systému v odplavováním toxinů 

  • Zpevňuje póry

  • Udržuje akné pod kontrolou

  • Vyživuje a zvlhčuje pleť

 
Kontraindikace: nejsou známy